Header Image

Koncert Stanisławy Celińskiej

 
W sobotę 22 września 2018 roku uczestnicy XI Zjazdu Gnieźnieńskiego będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu o walorze artystycznym i duchowym. O godz. 20.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszki.
Stanisława Celińska to przede wszystkim jedna z najważniejszych polskich aktorek, która wpisała się w kulturę teatralną i filmową, występując przez wiele lat na deskach teatrów i w produkcjach filmowych najważniejszych polskich reżyserów. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. W latach 70. była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Kazimierza Kutza.
Od 2009 r. aktorka – mająca wiele doświadczeń życiowych i scenicznych – rozpoczęła niezwykłą, systematyczną karierę muzyczną. Wszystko zaczęło się od „Atramentowej rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Wraz z latynoamerykańskim zespołem „Los Locos” artystka wystąpiła w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Można było przeczytać opinię: „Stanisława Celińska – tak jak niegdyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów kocha życie”.
Od tego momentu artystka na dobre związała swoje życie z muzyką. W swojej pierwszej płycie „Atramentowa”, Stanisława Celińska wciela się w rolę pieśniarki, która rozumie, o czym śpiewa i wie, jak zaczarować słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla niej. Do kompozycji Macieja Muraszki teksty napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ich utwory są pełne życiowej mądrości, mówią o wartości życia, o wrażliwości na drugiego człowieka i o wewnętrznej przemianie. Artystce towarzyszą wybitni muzycy pod kierownictwem Macieja Muraszki.
Po wielkim sukcesie albumu „Atramentowa” Stanisława Celińska postanowiła oddać w ręce swoich wiernych fanów nowe, wyjątkowe dzieło, które zawiera 9 premierowych nagrań. Są one jednocześnie dopełnieniem ostatniej – od września 2015 r. już platynowej – pierwszej płyty. „Atramentowa. Suplement” zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo – jak zawsze – zaśpiewane przez niepowtarzalną artystkę.
Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszki zabiorą uczestników Zjazdu Gnieźnieńskiego w muzyczną podróż przez niezwykle wzruszające utwory z dotychczasowych płyt – „Atramentowej” i „Atramentowej Suplement”, które podbiły serca słuchaczy w całej Polsce. Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty Stanisławy Celińskiej „Malinowa”, której premiera odbyła się w maju 2018 roku.