Header Image

Koncert

W sobotę 22 września 2018 roku uczestnicy Zjazdu Gnieźnieńskiego będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu o walorze nie tylko kulturalnym, ale także duchowym. O 20.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.
Stanisława Celińska to przede wszystkim znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). W dekadzie lat 70-tych była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza.

Wszystko zaczęło się od Atramentowej Rumby, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Wraz z latynoamerykańskim zespołem Los Locos Artystka wystąpiła w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dokładnie 40 lat wcześniej, Stanisława Celińska zadebiutowała jako piosenkarka na VII KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego „Ptakom podobni”, za którą przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. „Stanisława Celińska– tak jak niegdyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów kocha życie.”

Artystka na dobre związała swoje życie z muzyką. Na „Atramentowej” Stanisława Celińska wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie jak zaczarować słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha. Artystce towarzyszą wybitni muzycy pod kierownictwem Macieja Muraszko.
Po wielkim sukcesie albumu „Atramentowa” – Stanisława Celińska postanowiła oddać w ręce swoich wiernych fanów nowe, wyjątkowe dzieło, które zawiera 9 premierowych nagrań. Są one jednocześnie dopełnieniem ostatniej – od września 2015 roku – już platynowej płyty „Atramentowa”. „Atramentowa, Suplement” zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo – jak zawsze – zaśpiewane przez niepowtarzalną Artystkę.

Artystka z Zespołem zabierze Uczestników Zjazdu Gnieźnieńskiego w muzyczną podróż przez niezwykle wzruszające utwory, zarówno z dotychczasowych płyt – „Atramentowej” i „Atramentowej Suplement”, które podbiły serca słuchaczy w całej Polsce. Ponadto koncert będzie jednym z pierwszych, na którym Słuchacze przeżyją spotkanie z zupełnie nowymi utworami Stanisławy Celińskiej z płyty „Malinowa”, której premiera planowana jest na maj 2018 roku.